Go to content Go to menu

Dla kogo kredyty na dowód

piątek, sierpień 19, 2016

Kredyty na dowód są ciekawą ofertą, przygotowaną przez banki celem pozyskania Klientów zainteresowanych niewysokimi kwotami, które można pozyskać w maksymalnie prosty sposób. Obecnie nadeszły czasy, w których żyjemy szybko, szybko działamy, a nawet pracujemy szybko pod dużą presją. Dlatego też kiedy zajdzie potrzeba sięgnięcia po wsparcie finansowy i zaczynamy się rozglądać za kredytem, to też chcemy go otrzymać szybko, bez zbędnych formalności.

Wymagania Klientów rosną z każdym dniem i bankom nie pozostało nic innego jak się do nich dostosować. Reakcją na te potrzeby było właśnie wprowadzenie do sprzedaży kredytów udzielanych na podstawie wyłącznie dowodu osobistego, bez konieczności dostarczania innych dokumentów, jak choćby zaświadczeń o zarobkach.

Banki dedykują kredyty na dowód określonym kategoriom Klientów, aczkolwiek może z nich skorzystać nieomal każdy, pod warunkiem, że nie widnieje w żadnym z rejestrów dłużników. Początkowo oferta kredytów udostępnianych na dowód została przygotowana przez banki z myślą o trzech kategoriach klientów, co oczywiście obecnie uległo zmianie.

1. Osoby mające problemy z uzyskaniem zaświadczenia

Do tej kategorii można zaliczyć Klientów mających problem z uzyskaniem zaświadczenia o zarobkach z powodu pracy w firmie sieciowej, której centrala znajduje się z znacznej odległości. Praca w filli takiej firmy może powodować trudności z uzyskaniem zaświadczenia o zatrudnieniu, a jeżeli już, to wymaga to czasu, którego nam zwykle brakuje

2. Klienci znani bankowi

Drugą kategorię Klientów dla, których udostępniany jest kredyt na dowód tworzą osoby zaliczane przez bank do tak zwanej grupy małego ryzyka. Są to osoby znane bankowi, które uprzednio korzystały z jego usług na przykład otwierając konto osobiste lub lokatę, czy też w inny sposób były związane z bankiem. Klienci tak zwanego niskiego ryzyka (gwarantujący wysoką spłacalność), poza uproszczonymi procedurami mogą dodatkowo liczyć na inne profity, takie jak niższa prowizja czy zredukowane oprocentowanie, czego nie uzyskają Klienci zaliczeni do innych kategorii.

3. Klienci zewnętrzni

Zewnętrzni klienci banku mogą również otrzymać kredyt na dowód, jednakże w ich przypadku jako, że nie są on znani bankowi najczęściej wymagane jest spełnienie pobocznych warunków im stawianych. To jaki warunek zostanie postawiony zależy oczywiście od banku, ale najczęściej kończy się na tym, że należy skorzystać z ubezpieczenia spłaty kredytu, po najtańsze oferty wejdź na http://www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.