Go to content Go to menu

Kredyt na miarę- Raiffeisen Polbank.

wtorek, listopad 28, 2017

Dobry kredyt to przede wszystkim taki kredyt na jaki nas stać i jaki będziemy w stanie na czas spłacić. Zobowiązania jakie zaciągamy powinny być dla nas tak dopasowane, aby nie pogorszył się przez nie nasz status społeczny. Oferty kredytów gotówkowych znajdziemy w każdym banku. Są one bardzo zróżnicowane i z pewnością każdy znajdzie kredyt idealnie dostosowany do swoich potrzeb.

Oferta kredytu na miarę w Raiffeisen Polbank.

W Banku Raiffeisen Polbank dostępna jest oferta kredytu na miarę. Decydując się na niego możemy liczyć na oprocentowanie minimalne zobowiązania w wysokości 6,99% w skali roku. Za udzielnie nam kredytu bank pobiera stosowną prowizję. Stanowi ona 15% przyznanej nam kwoty kredytu. W ramach kredytu na miarę możemy pożyczyć od minimalnej kwoty 1 tysiąca złotych do maksymalnie 150 tysięcy złotych. Kredyt spłacamy w ratach. Dostępny okres spłaty w ramach tej oferty to przedział od 1 miesiąca do maksymalnie 96 miesięcy. Decydując się na kredyt w kwocie 20 tysięcy złotych z okresem spłaty kredytu wynoszącym 48 miesięcy, Roczna Rzeczywista Stopa oprocentowania będzie miała wartość 15,40%. Kredyt będziemy spłacać w równych ratach po 550,66 złotych. Całkowita kwota do spłaty to 26431,53 złotych z czego suma spłacanych odsetek będzie równa 3431,53 złotych. Chcąc skorzystać z tej oferty nie musimy zakładać rachunku w banku, ani też nie jest nam potrzebny żaden poręczyciel, ani też zgoda współmałżonka na zaciągnięcie zobowiązania. Wymagane jest za to oświadczenie o zarobkach. Bank nie daje możliwości skorzystania z wakacji kredytowych, ale można za to wcześniej spłacić kredyt jak również można negocjować z bankiem jego oprocentowanie.

Kredyt na miarę to zobowiązanie dla każdego.

Kredyt na miarę to zobowiązanie jakie możemy wziąć na dowolny cel. Nie ma znaczenia w jaki sposób wydamy pożyczone pieniądze. Jest to tylko i wyłącznie nasza sprawa. Kredyt możemy zaciągnąć w kwocie sięgającej do 150 000 złotych. Prowizja za udzielenie kredytu na najwyższą kwotę będzie wysokości 2,50%, zaś oprocentowanie nominalne wynosi do10,00%. Bank gwarantuje klientom bardzo szybką decyzję kredytową. Wypłata pieniędzy następuje w ciągu jednego dnia od momentu, kiedy zostanie podpisana umowa kredytowa. Raty zadłużenia są elastycznie dostosowane do potrzeb konkretnego kredytobiorcy. Minimalne formalności, to cecha charakteryzująca kredyt na miarę jaki oferuje nam Raiffeisen Polbank. Stali Klienci banku są traktowani nieco inaczej niż nowi klienci banku i mogą liczyć na promocyjne oprocentowanie.

Zanim pójdziesz z wnioskiem o pożyczkę

wtorek, październik 10, 2017

Uzyskanie zatwierdzenia pożyczki bankowej nie jest łatwiejsze. W świetle ostatnich problemów gospodarczych w całym kraju, pożyczkodawcy szukają znacznie więcej kryteriów - i są bardziej surowe. Chociaż koncentruje się na kilku kluczowych obszarach, ważne jest, abyś był gotowy przedstawić idealny, kompletny pakiet do sprawdzenia, jeśli masz zamiar uzyskać zgodę.

1. Zrozum swoje preferencje

Zanim przejdziesz do swojego banku, sprawdź pakiety kredytów online i sprawdź, jakie oferty oferują konkurenci. Musisz być świadomy, jakiego rodzaju pożyczki szukasz, warunków, na które można sobie pozwolić, a także określić twój cel na spłatę kredytu jak najszybciej. Jeśli szukasz określonego rodzaju pożyczki (auto, hipoteczne, osobiste), sprawdź, gdzie znajdziesz najlepszą ofertę. W Twojej skrzynce pocztowej może być wiele oferowanych pożyczek, ale sprawdź, czy oferty te są dobre, zanim przejdziesz dalej.

2. Zadaj pytania

Kiedy znajdziesz pakiet pożyczki, na którym najbardziej Ci zależy, skontaktuj się bezpośrednio z bankiem, aby dowiedzieć się, jakie są wymagania dotyczące kwalifikowalności pożyczki. Być może trzeba umówić się na wizytę osobiście, aby przedyskutować potrzebne materiały, dokumenty i terminy, które będą potrzebne do rozpoczęcia procesu zatwierdzania. Banki mają różne wymagania i ważne będzie, aby wiedzieć, z czym masz do czynienia dzięki czemu można być właściwie przygotowanym.

3. Poznaj swoje ograniczenia

Jeśli zaciągasz pożyczkę, powinieneś już mieć świadomość swojej historii kredytowej i bieżącego wyniku. Bank powinien podać zakres wymaganych ocen kredytowych wymaganych do zatwierdzenia pożyczki. Planuj z wyprzedzeniem i poproś o kopię swojej historii i zapisz się kilka tygodni przed Twoim zgłoszeniem. Sprawdź dokładność swojej historii kredytowej i daj sobie czas na poprawienie błędów w raporcie z historii. Kredytodawcy dziś będą polegać na Twoim dotychczasowym użyciu kredytu. Jeśli masz jakieś błędy w raporcie, może to oznaczać niższy wynik, który może zaszkodzić Twoim szansom zatwierdzenia pożyczki. Rozważ swoje ograniczenia finansowe przy planowaniu pożyczki. Możesz ubiegać się o pożyczkę w oparciu o swoją zdolność finansową do spłat, na które możesz sobie pozwolić.

4. Utwórz listę kontrolną

Na podstawie informacji uzyskanych z banku warto opracować listę kontrolną odpowiedniej dokumentacji potrzebnej do ubiegania się o pożyczkę. Może zajść trochę czasu, aby zabezpieczyć potrzebne dokumenty od wierzycieli, pracodawcy i innych zasobów finansowych. Niekompletne wnioski mogą być przyczyną odmowy pożyczki.

5. Musisz mieć właściwe oczekiwania

Twoim celem będzie zabezpieczenie kredytu, w czasie w którym zdobędziesz środki do zwrotu. Być może trzeba będzie zarysować szczegóły kredytu. Jeśli jest to pożyczka osobista, pożyczkodawca może chcieć wiedzieć, w jaki sposób zamierzasz korzystać z gotówki, na przykład może być potrzebna do poprawy domu lub redukcji zadłużenia.

Banki samochodowe.

czwartek, lipiec 27, 2017

Volkswagen Bank Polska .

Nie posiadając wystarczającej sumy pieniędzy na kupno wymarzonego auta, nie zostajemy z tym problemem sami. Można pozyskać brakującą sumę pieniędzy korzystając z oferty kredytu samochodowego. Znajdziemy ją w wielu bankach w Polsce. Jedna z lepszych ofert kredytu samochodowego została przygotowana przez Volkswagen Bank Polska. Bank został powołany w 1998 roku. Jego siedziba mieści się w Warszawie przy Rondzie ONZ. Prezesem Banku jest obecnie Mikołaj Woźniak. Jest to bank uniwersalny, który prowadzi swoją działalność przez internet. Placówka specjalizuje się w udzielaniu kredytów na samochody marek, które należą do koncernu Volkswagena. Możemy otrzymać tutaj kredyt na takie auta jak Volkswagen, Skoda, Audi, Porsche oraz Seat. Bank ma w swojej ofercie również usługi bankowości bezpośredniej skierowane zarówno do przedsiębiorców jak i do klientów indywidualnych. Bank jest objęty systemem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i jest jednym z członków Związku Banków Polskich. Klienci indywidualni banku mogą skorzystać z takich produktów jak: konta osobiste, kredyty samochodowe, kredyty gotówkowe, konta oszczędnościowe, lokaty oraz ubezpieczenia komunikacyjne. Firmy natomiast mogą założyć konta firmowe i lokaty, wziąć kredyty samochodowe, czy też skorzystać z ubezpieczeń komunikacyjnych.

Toyota Bank Polska.

Kolejnym z banków w jakich możemy liczyć na otrzymanie kredytu na samochód jest Toyota Bank Polska. Jest to bank jaki prowadzi w Polsce swoją działalność od 2000 roku. Jego właścicielem jest niemiecka spółka Toyota. Bank w swojej ofercie ma przede wszystkim oferty kredytów na zakup samochodu marki Toyota i Lexus. Z oferty banku mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni jak i przedsiębiorcy. Od 2007 roku bank prowadzi również platformę bankowości elektronicznej. W ofercie oprócz kredytów samochodowych znajdziemy konta oszczędnościowe i konta osobiste, pożyczki oraz karty płatnicze, lokaty jak również oferty dostępne przez internet, SMS i telefon. Jest to bank, który posiada ponad trzydzieści filii na całym świecie, a jego oferty są dopasowane do potrzeb klienta. Jest to jeden z bardziej znanych i popularnych banków samochodowych jakie mamy w Polsce.

Kredyt Kupiecki.

czwartek, czerwiec 8, 2017

Zasada działania kredytu kupieckiego.

Finansowanie za pomocą kredytu krótkoterminowego sprawia, że taka transakcja jest zyskowna nie tylko dla odbiorcy, ale też dla dostawcy. Dzięki takim kredytom dostawca może zdobyć nowych klientów na towary jakie oferuje. Okres spłaty takiego kredytu sprzedawca może uzależnić od swoich indywidualnych potrzeb i od swojej sytuacji finansowej. Jeżeli chodzi o sam okres kredytowania może wynosić on kilka miesięcy, ale może też wynosić nawet kilka lat. Kredyt z odroczonym terminem płatności jest darmowy, ale nie zawsze. Jeżeli jedna osoba ma kilka takich kredytów są już one odpłatne. W przypadku kredytu kupieckiego najwięcej traci osoba sprzedawcy. Środki z takiego kredytu otrzymuje się o wiele później, niż w przypadku tradycyjnej sprzedaży i tym samym może dojść do zachwiania równowagi finansowej firmy. Takie posunięcia sprawiają, że powstają zatory płatnicze, przez które nie ma możliwości uregulować należności wobec swoich dostawców, kiedy nie możliwe jest korzystanie z faktoringu. Jest pewne ryzyko, że jeżeli damy swój towar do dyspozycji klientowi, który nie będzie wobec nas w porządku możemy nigdy nie otrzymać za ten towar zapłaty. Koniecznie trzeba sprawdzać, czy nowy klient jest wystarczająco wiarygodny. Wiedząc o nim co nieco można podjąć decyzję, czy można mu udzielić kredytu kupieckiego. Najczęściej na odroczenie terminu zapłaty mogą liczyć firmy, które od lat współpracują z danym dostawcą.

Czy kredyt kupiecki można w jakiś zabezpieczyć.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których aby utrzymać klienta na dłużej trzeba udzielić mu kredytu kupieckiego. Wydaje nam się on mało wiarygodny, ale chcemy zaryzykować. Można jednak w takich sytuacjach zrobić coś co zmniejszy ryzyko. Kredyt kupiecki można zabezpieczyć. Jedną z form zabezpieczenia kredytu kupieckiego jest klauzula w umowie o naliczaniu odsetek karnych, w sytuacji, kiedy zapłata nie będzie w terminie. Kolejnym sposobem na zabezpieczenie kredytu z odroczonym terminem spłaty są poręczenia i zastawy majątku odbiorcy. Może on również wydać nam pisemne zobowiązanie od jego banku, że jeżeli nie spłaci kredytu to bank ureguluje wszelkie zobowiązania. Jest to tak zwana gwarancja bankowa. Można również zażądać od kupującego, aby wystawił nam Weksel In Blanco. Jak widać kredyty gotówkowe są mniej ryzkowne niż kupiecki, ale można zmniejszyć to ryzyko stosując specjalne formy zabezpieczenia takiego kredytu. Jeżeli można dzięki nim spać spokojnie warto je stosować, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z nowym klientem.

Banki detaliczne oraz parabanki stosują zaawansowane metody oceny pożyczkobiorcy przed podpisaniem umowy kredytowej. Monitorowanie rejestrów w Biurze Informacji Kredytowej, a także w Biurze Informacji Gospodarczej to absolutna podstawa przy nawiązywaniu współpracy z kredytodawcami. Co warto wiedzieć o Biurze Informacji Kredytowej i czy taka ocena zdolności kredytowej ma praktyczny sens?

Dlaczego warto analizować dane w Biurze Informacji Kredytowej?

Dzięki bazom Biura Informacji Kredytowej pożyczkodawca zapoznaje się z dotychczasową historią spłaty zobowiązań pożyczkobiorcy. Baza BIK jest cyklicznie aktualizowana. To rejestr, w którym widać jedynie spłaty zobowiązań wobec banków detalicznych oraz popularnych instytucji pozabankowych. Rejestr BIK nie wystarczy najczęściej do całościowej oceny kredytobiorcy. Trzeba jeszcze poznać dane z Biura Informacji Gospodarczej, w którym widać nieterminowe spłaty czynszu, czy innych rachunków, mandatów, a nawet alimentów. Jeżeli zalegasz z konkretnymi opłatami, wtedy masz minimalne szanse na optymalny pod względem kosztów kredyt gotówkowy. Kredytobiorcy nie mają zbyt dobrego mniemania o Biurze Informacji Kredytowej, ponieważ według powszechnej wiedzy ocena zdolności kredytowej to duży problem i krótko mówiąc ograniczenie dostępu do pieniędzy. Tak naprawdę jednak BIK chroni kredytobiorców przed zadłużeniem, którego nie da się spłacić. Wniosek kredytowy potwierdzony w bazie BIK przechodzi weryfikację, a następnie otrzymujesz pozytywną decyzję o wypłacie pieniędzy. Bankom detalicznym nie zależy najczęściej na udzielaniu trudnych kredytów, niemożliwych do spłacenia. Baza BIK zabezpiecza przed takimi sytuacjami. W rejestrze BIK widać dotychczasowe spłaty zobowiązań wobec banków detalicznych, a także spółdzielczych kas oszczędnościowo – kredytowych.

Dysproporcje w ocenie zdolności kredytowej w branży

Z rejestrów BIK korzysta również każdy parabank. Na rynku spotkasz pożyczki bez BIK, ale to jednak duże uproszczenie. W praktyce zawsze monitoruje się bazy BIK, jednak niektóre instytucje pozabankowe podejmują znacznie większe ryzyko obsługi klienta. Banki detaliczne ze względu na prawo bankowe najczęściej odrzucają problematyczne, bardzo ryzykowne wnioski.