Go to content Go to menu

Czy dochodzisz do wniosku, że twój budżet nie jest w stanie poradzić sobie z ogromną ilością wydatków w najbliższym czasie? Nawet w najbardziej niekomfortowej sytuacji, możesz liczyć na rozwiązanie, które przyniesie ci ulgę. Usługi, które pozwalają uzyskać dodatkowe fundusze, przy znikomym wkładzie własnym, to nic innego jak podjęcie się kredytu gotówkowego. Może w tym momencie pomyślisz, że kredyt gotówkowy, to wysokie opłaty i konieczność zwrotu wysokich odsetek, nic bardziej mylnego. Obecnie banki wychodzą naprzeciw początkującym kredytobiorcą, osobom, które po raz pierwszy mają do czynienia z bankiem udzielającym pożyczki. Kredyt gotówkowy na preferencyjnych warunkach może okazać się skuteczną pomocą w patowej sytuacji.Swoją decyzję powinieneś oprzeć na rzetelnych i konkretnych informacjach, które przekonają cię, że pod każdym względem, oferta bankowa przyniesie ci korzyść. Bardzo łatwy sposób możesz sprawdzić, który z kredytów gotówkowych w tym miesiącu, zajmuje najwyższą pozycję w rankingu kredytowym. Innymi słowy, który kredyt w danym miesiącu okazał się najtańszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu twoja decyzja kredytowa będzie bardziej precyzyjna. Standaryzowanie pewnych ruchów, które wykonują kredytobiorcy to skuteczna metoda na wyeliminowanie sytuacji, w których po zaciągnięciu zobowiązania klient nie jest w stanie realizować go regularnie. Potrzebujesz więc porad związanych z kredytem? Zajrzyj na kasa-na-pit.pl.

Ukryte koszty i opłaty.

Podejmując się finansowania swoich planów poprzez kredyt gotówkowy, nie możesz opierać swojej decyzji jedynie na intuicji. Chociaż niekiedy wyczuwamy, że dana propozycja jest ciekawie skonstruowana i wnosi pewne wartości w nasze życie, to warto również skupić się na drobnych elementach, które w procesie comiesięcznej spłaty mogą odegrać istotną i zasadniczą rolę. Co mamy na myśli? To ukryte koszty i opłaty. Praktycznie każdy kredyt gotówkowy, który istnieje na rynku finansowym, za swój cel obiera zarobek i zysk. Kredytobiorca powinien uważać na wiele ukrytych kosztów związanych z uruchomieniem kredytu, z procesem weryfikacji pożyczki. Czasami można zauważyć, że oferta zwraca uwagę na niskie oprocentowanie, ale praktycznie nic nie mówi o prowizji, która podczas podpisywania umowy niestety, ale absorbuje już naszą świadomość. Oprocentowanie kredytu nie jest jedynym wydatkiem, dlatego podczas zapoznawania się z ofertą pożyczki zwróć szczególną uwagę na RRSO danego zobowiązania.W takich okolicznościach idealnym narzędziem ujawniający wszelkiego rodzaju koszty, które nie są widoczne w przygotowanej ofercie reklamowej, może okazać się bezpłatny ranking kredytów gotówkowych, który publikowany jest na wielu portalach poświęconych tematyce finansowej. Sam ranking jest na bieżąco aktualizowany. Wystarczy wpisać kwotę kredytu, a także określić czas spłaty zadłużenia, a otrzymamy zestawienie najpopularniejszych kredytów zgodnych z naszymi preferencjami. Jeżeli zależy ci na kredytach z najniższym oprocentowaniem, również możesz wprowadzić takie parametry, a algorytm rankingu to uwzględni.Badanie rynku oraz analizowanie popytu na kredyt, korzystanie z narzędzi ułatwiających skupianie się na określonych wartościach w ofercie, nie jest równoznaczne z podjęciem decyzji. Dlatego warto korzystać, wcześniej z udostępnionych możliwości, tak by nasza decyzja była, jak najbardziej zbliżona do naszych potrzeb i wytyczonych celów. Owocny może okazać się również kontakt z profesjonalnym doradcą. Jego pomoc i informacje, które zyskamy, również mogą się przyczynić do polepszenia naszego wyboru.

Ktoś kto jest zainteresowany zakupem zwłaszcza używanego pojazdu i od czasu do czasu korzysta z dobrodziejstw Google, spotkał się już pewnie z pojęciem kredytu samochodowego bez BIK. Fakt, firmy finansowe które oferują różne “produkty bez BIK” nie ograniczają się wyłącznie do kredytów konsumpcyjnych, bądź gotówkowych. Czym jednak tak naprawdę jest kredyt samochodowy bez BIK?

Kredyt tylko z nazwy?

Ustalmy jedno. Kredyty samochodowe bez BIK nie istnieją. Każdy bank jest zobowiązany do tego, by kontrolować swoich obecnych i przyszłych Kredytobiorców za pomocą odpowiednich narzędzi, do których oczywiście należy Biuro Informacji Kredytowej (i nie tylko one!). Z drugiej strony, tylko bank ma prawo nazywać swoje produkty finansowe “kredytami”, co zmusiłoby inne firmy pożyczkowe, które działają na podstawie zupełnie innych zasad, do zmiany nazw oferowanych produktów. Problem w tym, że pojęcie pożyczki nie kojarzy się dobrze na dzisiejszym rynku. Wiele osób uważa, że słowo “pożyczka” jest synonimem oferty produktu finansowego, którego koszty są wystarczająco duże, by załamać każdy domowy budżet. Nie jest to do końca prawdą, gdyż nawet wśród pożyczek samochodowych można znaleźć i takie oferty, które są korzystniejsze dla potencjalnych Kredytobiorców, niż dobrze znane wszystkim kredyty.

Brać, czy nie brać?

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Czy zatem warto decydować się na kredyt (pożyczkę) samochodową, która na dodatek nie jest objęta przez BIK. I tak i nie. Dlaczego? Po stronie korzyści na pewno warto podkreślić to, co dany produkt oferuje i do kogo jest skierowany. Jeśli obostrzenia wynikające z konieczności jego zaciągnięcia nie są aż tak restrykcyjne jak w przypadku kredytów, to – przynajmniej w teorii – Klient powinien mieć możliwość pożyczenia większej ilości gotówki, niż za pośrednictwem banku. Pomijamy tu oczywiście kwestię zdolności Kredytobiorcy do spłacenia danego zobowiązania. Jeśli uważa on, że jego budżet jest w stanie udźwignąć dodatkowe obciążenie a sama pożyczka udzielana jest według przemyślanych i uczciwych standardów, to jak najbardziej warto się na nią zdecydować. Z drugiej strony trzeba brać pod uwagę fakt, że uzyskane w ten sposób pieniądze będą nas kosztowały nieco więcej, niż w przypadku banku.

Czas to nie problem!

Jeszcze do niedawna, ktoś mógłby wysnuć argument, że kredyty samochodowe są mniej korzystne od analogicznych pożyczek, gdyż czas na podjęcie decyzji o udzieleniu kredytu, jest w przypadku banku znacznie dłuższy, niż w zwykłych firmach finansowych. Dziś na szczęście dużo się zmienia pod tym względem, gdyż Klienci banków mogą już – przynajmniej w niektórych z nich – skorzystać z dodatkowej i bezpłatnej promesy na udzielenie kredytu. W praktyce nie muszą się oni więc starać o “szybkie pieniądze”, gdyż określona decyzja została już podjęta a oni sami mają gwarancję banku, że środki zostaną przelane. Oczywiście gwarancja ta dotyczy tylko pewnego okresu czasu, np. 7 dni, po których promesę trzeba uzyskać ponownie.

Podsumowanie

Choć pojęcie “kredytu bez BIK” jest fikcją, to jednak oferty tego typu mogą wiązać się z szeregiem korzyści finansowych. Możliwość zakupu droższego i bardziej komfortowego samochodu i bardziej elastyczne modele spłaty, to tylko niektóre z nich. Z drugiej strony trzeba na takie oferty zwrócić szczególną uwagę. Ich specyfika wymusza na Klientach dokładną analizę przedstawionych umów, zwłaszcza pod kątem naliczania i wysokości opłat dodatkowych. Ważną kwestią pozostaje też pytanie dotyczące łącznych kosztów zobowiązania i sposobu spłaty.